Wycieczki szkolne i przedszkolne

WĄSKOTOROWA SZKOŁA - to program oferowany dla najmłodszych turystów

Są to imprezy jednodniowe, przeznaczone dla przedszkoli, szkół podstawowych,szkół gimnazjalnych oraz liceów. Zapraszamy także kluby sportowe, kolonie i półkolonie.

Organizujemy różnorodne wycieczki tematyczne pt: Topienie Marzanny, Dni dziecka, Mikołajki oraz wycieczki tematyczne związane z ekologią oraz techniką kolei wąskotorowej w formie zabawy i nauki.

 

Nasze propozycje:

WYCIECZKA Z PROGRAMEM PT. "LOKOMOTYWA PANA TUWIMA"

 • Przejazd na trasie Piaseczno Miasto Wąskotorowe - Tarczyn - Piaseczno Miasto Wąskotorowe.
 • Czas przejazdu  (28 km) - to około 60 min.
 • Dzieci uczestniczące w imprezie zapoznają się z prawdziwą lokomotywą spalinową z zasadami jej działania, genezą powstania wielu słów używanych codziennie w gronie kolejarzy, np. pociąg, maszynista, przejazd, konduktor,dyżurny ruchu, kierownik pociągu i wiele innych pojęć. Uczą się podstaw regulaminu zachowania w pociągu oraz innych elementów wiedzy związanej z komunikacją kolejową.Lekcja prowadzona jest na podstawie wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, w formie interpretacji i porównania do współczesnej kolejki wąskotorowej.
 • Drugim tematem lekcji jast przyroda i środowisko, w czasie zajęć może odbyć się spacer po lesie.
 • Prowadzimy również konkursy i zabawy sportowe dla dzieci.
 • Dzieci częstowane są   "KRÓWKAMI WĄSKOTORÓWKAMI", cukierki te są identyfikacją naszych wycieczek szkolnych.

 

DODATKOWE ATRAKCJE

Na terenie polany w Runowie znajduje się miasteczko country (dodatkowo płatne). Ponadto dla dzieci możemy zapewnić (za dodatkową opłatą) animatora (malowanie buziek, duże bańki mydlane, strzelanie z łuku, trampolina, etc.), przejażdżki bryczką konna po lesie, przejażdżki lokomotywą, pokazy chemiczne oraz występ iluzjonisty.

 

PLAN WYCIECZKI Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową: 

 1. wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto
 2. przejazd pociągiem do siedliska w Runowie 50 minut
 3. piknik w Runowie od 1 -3 godzin
 4. powrót do Piaseczna 20 minut

W trakcie wycieczki może być przeprowadzona lekcja pt " Lokomotywa Pana Tuwima" - koszt za grupę 45 osób - 250 PLN

Koszt wycieczki (netto):

1 wagon

45 osób

1100 PLN

2 wagony

90 osób

2000 PLN

3 wagony

135 osób

2900 PLN

4 wagony

180 osób

3700 PLN

5 wagonów

225 osób

 4500 PLN  

Do powyższych kwot należy doliczyć 8% VAT

Koszt prowiantu - 15 ,- PLN (brutto) od dziecka

 • Kiełbasa
 • Bułki kajzerki
 • Woda
 • Widelce, noże, serwetki, kubeczki
 • Ketchup, musztarda

 

 WYCIECZKA PT. "POZNAJEMY STRAŻ POŻARNĄ"

 W trakcie wycieczki kolejką wąskotorową na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno (czas przejazdu w obie strony ok. 60 min. - 30 km) - proponujemy postój w Złotokłosie, gdzie   odbędzie się lekcja "Poznajemy straż pożarną". W miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w przystępny sposób, dostosowany do wieku dzieci, zostanie dokonana prezentacja nt.   czym zajmuje się straż pożarna. W programie pokaz sprzętu gaśniczego, wozów bojowych i mundurów strażackich. OSP dysponuje świetlicą, gdzie - niezależnie od pory roku - można zorganizować zajęcia, a także spożyć posiłki. Pomieszczenie jest ogrzewane.   Możliwe jest także rozpalenie ogniska do pieczenia kiełbasek zarówno w Złotokłosie, jak i w naszym siedlisku leśnym w Runowie. 

 Za oddzielną odpłatnością oferujemy dodatkowe atrakcje, jak np.: przejażdżki bryczką konną po lesie, lekcje chemii, pokazy iluzjonisty, teatr kukiełkowy, lekcja "Lokomotywa   Pana Tuwima".

 Czas wycieczki - około 4 - 5 godzin.

 Koszt wycieczki (netto):

1 wagon

45 osób

1100 PLN

2 wagony

90 osób

2000 PLN

3 wagony

135 osób

2900 PLN

4 wagony

180 osób

3700 PLN

5 wagonów

225 osób

 4500 PLN  

 

   WYCIECZKA PT. "ŚCIEŻKA HISTORYCZNA NA KOLEJCE WASKOTOROWEJ" 

       Podczas lekcji dzieci zapoznają się z historią naszej kolejki, dworca „Piaseczno Miasto Wąskotorowe” i zwiedzają stację. W przystępny sposób dzieci dowiedzą się kim jest "kolejarz" i na czy polega ten zawód. W kolejnym etapie dzieci odwiedzą modelarnię, w której znajduje się makieta kolejki elektrycznej w skali H0 (1:87), a także uczestniczyć będa w lekcji "Lokomotywa Pana Tuwima", podczas której na podstawie interpretacji wiersza następuje porównanie do naszej kolejki. Na akończenie wycieczki wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki drezyną ręczna lub spalinową oraz zostaną zapoznane z zasadami bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym. W przypadku złej pogody zajęcia odbeda się w wagonie. Na terenie stacji znajdują sie dwie restauracje, które mogą przygotować posiłki dla dzieci. Czas trwania wycieczki wynosi do 2 godzin. Koszt biletu za udział w "Ścieżce historycznej na kolejce wąskotorowej" wynosi 15,- PLN od dziecka. Minimalna ilość uczestników - 10 dzieci. Lekcja odbywa się na stacji w Piasecznie, przy ulicy  Sienkiewicza 14.

Grupa

Koszt za osobę

Koszt za grupę

15 osób  

15 PLN

225 PLN

20 osób

15 PLN

300 PLN

45 osób

15 PLN

675 PLN