Warszawskie linie turystyczne

Od 1 maja do 21 września, w każdą sobotę, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, uruchomione zostaje specjalne połączenie – trasą dawnej Kolei Grójeckiej.

Podróż zabytkowym autobusem w kierunku stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe można rozpocząć w Warszawie, na przystanku autobusowym Centrum 03 (ul. Marszałkowska, przy stacji metra Centrum).

Trasa autobusu prowadzi przez pl. Unii Lubelskiej (gdzie kiedyś była stacja początkowa Kolei Grójeckiej), przystanek Metro Wilanowska (dawniej stacja Dworzec Południowy) którędy prowadziła dawniej linia Kolei Grójeckiej.

Linia autobusowa ma numer 51, co nawiązuje do numeru linii trolejbusowej miedzy Warszawą a Piasecznem istniejącej w latach 1983-1995.

Po przyjeździe autobusu pasażerowie przesiadają się do pociągu wąskotorowego, który przewiezie ich trasą Piaseczno Miasto - Tarczyn i z powrotem.
Na przystanku w Runowie pociąg zatrzymuje się na dłuższy postój.
Po powrocie pociągu do Piaseczna autobus zawiezie pasażerów z powrotem do Warszawy.

Oczywiście istnieje również możliwość zakupu biletów na przejazd samym pociągiem, bez biletu na autobus i dojechanie na stację Piaseczno Miasto własnym transportem.

Na stację można dojechać samochodem (na miejscu parking), autobusami (727, 709), pociągiem SKM lub pociągiem Kolei Mazowieckich.

Przejazdy w ramach Warszawskich Linii Turystycznych odbywają się w każdą sobotę od maja do września.

 

  • Odjazd autobusu linii 51 z przystanku Centrum 03 o godzinie 13:00.
  • Odjazd pociągu ze stacji Piaseczno Miasto – 14:00
  • Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto – ok 17:40

Odjazd autobusu linii 51 ze stacji Piaseczno Miasto do Warszawy po przyjeździe pociągu.

Uwaga: Autobusy zabytkowe są autobusami miejskimi o ograniczonej liczbie miejsc siedzących.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących dla wszystkich podróżujących autobusem.

Sprzedaż biletów w przedsprzedaży internetowej na stronie bilety.kolejka-piaseczno.pl oraz w kasie stacji przed odjazdem pociągu w miarę wolnych miejsc.