Warszawskie linie turystyczne

Od 15 maja do końca września, w każdą sobotę, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, uruchomione zostaje specjalne połączenie – trasą dawnej Kolei Grójeckiej.

Podróż zabytkowym autobusem w kierunku stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe można rozpocząć w Warszawie, na przystanku autobusowym Centrum 03 (ul. Marszałkowska, przy stacji metra Centrum).

Dla pasażerów z południowej części Warszawy obowiązuje również przystanek na żadanie Metro Wilanowska 01, z którego odjazd jest o godzinie 13:20.

Trasa autobusu prowadzi przez pl. Unii Lubelskiej (gdzie kiedyś była stacja początkowa Kolei Grójeckiej), przystanek Metro Wilanowska (dawniej stacja Dworzec Południowy) którędy prowadziła dawniej linia Kolei Grójeckiej.

Linia autobusowa ma numer 51, co nawiązuje do numeru linii trolejbusowej miedzy Warszawą a Piasecznem istniejącej w latach 1983-1995.

Po przyjeździe autobusu pasażerowie przesiadają się do pociągu wąskotorowego, który przewiezie ich trasą Piaseczno Miasto - Tarczyn i z powrotem.
Na przystanku w Runowie pociąg zatrzymuje się na dłuższy postój.
Po powrocie pociągu do Piaseczna autobus zawiezie pasażerów z powrotem do Warszawy.

Oczywiście istnieje również możliwość zakupu biletów na przejazd samym pociągiem, bez biletu na autobus i dojechanie na stację Piaseczno Miasto własnym transportem. Na stację można dojechać samochodem (na miejscu parking), autobusami (727, 709) lub pociągiem Kolei Mazowieckich (konieczny spacer ok. 1km).

Przejazdy w ramach Warszawskich Linii Turystycznych odbywają się w każdą sobotę od maja do września.

Odjazd autobusu linii 51:
Centrum 53 – 13.00

Odjazd pociągu ze stacji Piaseczno Miasto – 14.00
Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto – ok 17.30

Odjazd autobusu linii 51 ze stacji Piaseczno Miasto do Warszawy po przyjeździe pociągu.

Uwaga: Autobusy zabytkowe są autobusami miejskimi o ograniczonej liczbie miejsc siedzących.
Nie gwarantujemy miejsc siedzących dla wszytystkich podróżujących autobusem.

Bilety są do nabycia na stronie bilety.kolejka-piaseczno.pl.